İlikli iplikler, kesik elyaf ile sonsuz filamentin bir kombinasyonudur. En sık karşılaşılan ilikli iplik yapısı çok katlı olandır. İpliğin her bir katı, sonsuz filament polyester üzerine pamuk veya polyester elyaf sarılarak üretilmiştir.

Bu iplik yapısında, ipliğin merkezindeki filament polyesterin mukavemeti ile etrafında sarılı pamuk veya polyester elyafın sağladığı doğal görünüş ve iğne soğumasındaki etkisi dikiş performansını olumlu etkiler. Yüksek hızda çalışan dikiş makinelerinde, tüm giysi tiplerinde, özellikle yüksek dikiş mukavemeti gerektiren ürünlerde ilikli dikiş iplikleri kullanılır.

Genellikle dokuma sektöründe sıklıkla tercih edilen, kumaş kalınlığına göre denim, takım elbise, gömlek, ipek kıyafetler, deri kıyafetler, üniforma ve daha birçok ürün gamında yüksek mukavemet gerektiren işlerde tercih edilirken, aynı zamanda yüksek üretim performansı elde edilmesine imkân sunar.

Kalın gruplarda mukavemet oluştururken, ince gruplarda kesik elyaf polyestere göre daha ince ve daha az tüylülük oranına sahip olduğu için, yıkama sonrası tüylülük problemini ortadan kaldırır ve çekme payları minimize edildiği için, ütü v.b ısıl işlemler sonrası marullanma denilen dikiş büzüşmesi problemini büyük ölçüde ortadan kaldırır. Daha ince iğne kullanımına imkân sunar ve dikişe daha estetik bir görünüm kazandırır. 

İlikli Dikiş İpliği Markalarımız:

CORELINE (Poly/Poly)
CORELINE PC (Poly/Cotton)

Telegram
Email
Viber
WhatsApp
WhatsApp
Viber
Email
Telegram